Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
That, and I would assume there isn't a huge need/want for them from AG members. From what I see there aren't many product type detailers on here, and they are really the only ones that would need that much product. Just my .02.I think I remember someone saying they won't carry them because they cost way to much to ship
I think I remember someone saying they won't carry them because they cost way to much to ship
That, and I would assume there isn't a huge need/want for them from AG members. From what I see there aren't many production-type detailers on here, and they are really the only ones that would need that much product. Just my .02.
I agree and agree.That, and I would assume there isn't a huge need/want for them from AG members. From what I see there aren't many product type detailers on here, and they are really the only ones that would need that much product. Just my .02.
How would I explain a 55 gallon drum of Fuzion? (does it come with a free refill?)
I always assumed the drums contained liquids? Any who, imagine how much 55 gallons of Fuzion would cost! 8oz was $175!
Well...theres 128oz to 1 gallon. 128oz x 55 gallons = 7040oz's
7040oz's x $175 = $1,232,000.00 :wow:
We're detailers, not mathematicians. And his number looked much more shocking. Lol.
That, and I would assume there isn't a huge need/want for them from AG members. From what I see there aren't many product type detailers on here, and they are really the only ones that would need that much product. Just my .02.
I always assumed the drums contained liquids? Any who, imagine how much 55 gallons of Fuzion would cost! 8oz was $175!
Sorry bud, but you're math for the Fuzion calculation is a little off. 128 oz. X 55 Gallons does = 7040 oz., but you get 16 oz. of Fuzion for $175 so, 7040/16= 440 X $175 = $77,000.
Hope this helpsrops: